Home / Наставно особље / Протојереј мр Арсеније Радовић

 

 

 

Рођен је 9. новембра 1969. у Колашину. Богословски факултет је завршио у Београду 2002. године, на коме је и магистрирао из области Литургике 18. новембра 2010. на тему Српско-словенски штампани служебници у XVI вијеку. Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије га је рукоположио у чин ђакона 17. септембра 1995. а у чин свештеника 28. августа 1996. У звање протојереја рукопроизведен је 29. децембра 2012. у манастиру Подмаине.

Одлуком СА Синода од 3. септембра 1996. предаје у Цетињској богословији.

 

Предмети:

  • Ли­тургика (III, IV и V разред)
  • Црквено право (III и IV разред)

Остале дужности:

  • Главни васпитач
  • Разредни старјешина Трећег разреда (XXV генерација)
  • Обављао је дужност разредног старјешине XIII генерације (2004-2008)